USA Industrials ZUSAS70FDA008
Part No.:
ZUSAS70FDA008
Description:
O-RING SILICONE RED -8 PK25
Shipping
Inventory:1,555
Comments
ZUSAS70FDA008 Specifications
Dash Number:
-008
Nominal I.D.:
3/16"
Diameter - Inside:
0.176" (4.47mm) 3/16"
Diameter - Outside:
0.316" (8.03mm) 5/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C