USA Industrials ZUSAS70FDA010
Part No.:
ZUSAS70FDA010
Description:
O-RING SILICONE RED -10 PK25
Shipping
Inventory:537
Comments
ZUSAS70FDA010 Specifications
Dash Number:
-010
Nominal I.D.:
1/4"
Diameter - Inside:
0.239" (6.07mm) 1/4"
Diameter - Outside:
0.379" (9.63mm) 3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C