USA Industrials ZUSAS70FDA014
Part No.:
ZUSAS70FDA014
Description:
O-RING SILICONE RED -14 PK25
Shipping
Inventory:1,138
Comments
ZUSAS70FDA014 Specifications
Dash Number:
-014
Nominal I.D.:
1/2"
Diameter - Inside:
0.489" (12.42mm) 1/2"
Diameter - Outside:
0.629" (15.98mm) 5/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C