USA Industrials ZUSAS70FDA016
Part No.:
ZUSAS70FDA016
Description:
O-RING SILICONE RED -16 PK25
Shipping
Inventory:235
Comments
ZUSAS70FDA016 Specifications
Dash Number:
-016
Nominal I.D.:
5/8"
Diameter - Inside:
0.614" (15.60mm) 5/8"
Diameter - Outside:
0.754" (19.15mm) 3/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C