USA Industrials ZUSAS70FDA017
Part No.:
ZUSAS70FDA017
Description:
O-RING SILICONE RED -17 PK25
Shipping
Inventory:564
Comments
ZUSAS70FDA017 Specifications
Dash Number:
-017
Nominal I.D.:
11/16"
Diameter - Inside:
0.676" (17.17mm) 11/16"
Diameter - Outside:
0.816" (20.73mm) 13/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C