USA Industrials ZUSAS70FDA018
Part No.:
ZUSAS70FDA018
Description:
O-RING SILICONE RED -18 PK25
Shipping
Inventory:109
Comments
ZUSAS70FDA018 Specifications
Dash Number:
-018
Nominal I.D.:
3/4"
Diameter - Inside:
0.739" (18.77mm) 3/4"
Diameter - Outside:
0.879" (22.33mm) 7/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C