USA Industrials ZUSAS70FDA019
Part No.:
ZUSAS70FDA019
Description:
O-RING SILICONE RED -19 PK25
Shipping
Inventory:132
Comments
ZUSAS70FDA019 Specifications
Dash Number:
-019
Nominal I.D.:
13/16"
Diameter - Inside:
0.801" (20.35mm) 13/16"
Diameter - Outside:
0.941" (23.90mm) 15/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C