USA Industrials ZUSAS70FDA020
Part No.:
ZUSAS70FDA020
Description:
O-RING SILICONE RED -20 PK25
Shipping
Inventory:128
Comments
ZUSAS70FDA020 Specifications
Dash Number:
-020
Nominal I.D.:
7/8"
Diameter - Inside:
0.864" (21.95mm) 7/8"
Diameter - Outside:
1.004" (25.50mm) 1"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C