USA Industrials ZUSAS70FDA026
Part No.:
ZUSAS70FDA026
Description:
O-RING SILICONE RED -26 PK25
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAS70FDA026 Specifications
Dash Number:
-026
Nominal I.D.:
1-1/4"
Diameter - Inside:
1.239" (31.47mm) 1-1/4"
Diameter - Outside:
1.379" (35.03mm) 1-3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C