USA Industrials ZUSAS70FDA034
Part No.:
ZUSAS70FDA034
Description:
O-RING SILICONE RED -34 PK10
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS70FDA034 Specifications
Dash Number:
-034
Nominal I.D.:
2-1/8"
Diameter - Inside:
2.114" (53.70mm) 2-1/8"
Diameter - Outside:
2.254" (57.25mm) 2-1/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C