USA Industrials ZUSAS70FDA042
Part No.:
ZUSAS70FDA042
Description:
O-RING SILICONE RED -42 PK5
Shipping
Inventory:1,774
Comments
ZUSAS70FDA042 Specifications
Dash Number:
-042
Nominal I.D.:
3-1/4"
Diameter - Inside:
3.239" (82.27mm) 3-1/4"
Diameter - Outside:
3.379" (85.83mm) 3-3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C