USA Industrials ZUSAS70FDA046
Part No.:
ZUSAS70FDA046
Description:
O-RING SILICONE RED -46 PK5
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAS70FDA046 Specifications
Dash Number:
-046
Nominal I.D.:
4-1/4"
Diameter - Inside:
4.239" (107.67mm) 4-1/4"
Diameter - Outside:
4.379" (111.23mm) 4-3/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C