USA Industrials ZUSAS70FDA1.5X6.5
Part No.:
ZUSAS70FDA1.5X6.5
Description:
O-RING SILICONE RED PK50
Shipping
Inventory:646
Comments
ZUSAS70FDA1.5X6.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.256" (6.50mm)
Diameter - Outside:
0.374" (9.50mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C