USA Industrials ZUSAS70FDA1X9.5
Part No.:
ZUSAS70FDA1X9.5
Description:
O-RING SILICONE RED PK50
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAS70FDA1X9.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.374" (9.50mm)
Diameter - Outside:
0.453" (11.50mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C