USA Industrials ZUSAS70FDA2.5X50
Part No.:
ZUSAS70FDA2.5X50
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAS70FDA2.5X50 Specifications
Diameter - Inside:
1.969" (50.00mm)
Diameter - Outside:
2.165" (55.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C