USA Industrials ZUSAS70FDA272
Part No.:
ZUSAS70FDA272
Description:
FDA SI ORING 70A -272
Shipping
Inventory:119
Comments
ZUSAS70FDA272 Specifications
Nominal I.D.:
9-1/2"
Diameter - Inside:
9.484" (240.89mm) 9-1/2"
Diameter - Outside:
9.762" (247.95mm) 9-3/4"
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm) 1/8"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C