USA Industrials ZUSAS70FDA276
Part No.:
ZUSAS70FDA276
Description:
FDA SI ORING 70A -276
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA276 Specifications
Nominal I.D.:
11"
Diameter - Inside:
10.984" (278.99mm) 11"
Diameter - Outside:
11.262" (286.05mm) 11-1/4"
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm) 1/8"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C