USA Industrials ZUSAS70FDA280
Part No.:
ZUSAS70FDA280
Description:
FDA SI ORING 70A -280
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAS70FDA280 Specifications
Nominal I.D.:
14"
Diameter - Inside:
13.984" (355.19mm) 14"
Diameter - Outside:
14.262" (362.25mm) 14-1/4"
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm) 1/8"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C