USA Industrials ZUSAS70FDA360
Part No.:
ZUSAS70FDA360
Description:
FDA SI ORING 70A -360
Shipping
Inventory:1,064
Comments
ZUSAS70FDA360 Specifications
Nominal I.D.:
5-7/8"
Diameter - Inside:
5.850" (148.60mm) 5-7/8"
Diameter - Outside:
6.270" (159.26mm) 6-1/4"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C