USA Industrials ZUSAS70FDA364
Part No.:
ZUSAS70FDA364
Description:
FDA SI ORING 70A -364
Shipping
Inventory:1,033
Comments
ZUSAS70FDA364 Specifications
Nominal I.D.:
6-3/4"
Diameter - Inside:
6.725" (170.82mm) 6-3/4"
Diameter - Outside:
7.145" (181.48mm) 7-1/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C