USA Industrials ZUSAS70FDA366
Part No.:
ZUSAS70FDA366
Description:
FDA SI ORING 70A -366
Shipping
Inventory:191
Comments
ZUSAS70FDA366 Specifications
Nominal I.D.:
7-1/4"
Diameter - Inside:
7.225" (183.52mm) 7-1/4"
Diameter - Outside:
7.645" (194.18mm) 7-5/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C