USA Industrials ZUSAS70FDA386
Part No.:
ZUSAS70FDA386
Description:
FDA SI ORING 70A -386
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAS70FDA386 Specifications
Nominal I.D.:
17"
Diameter - Inside:
16.955" (430.66mm) 17"
Diameter - Outside:
17.375" (441.33mm) 17-3/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C