USA Industrials ZUSAS70FDA388
Part No.:
ZUSAS70FDA388
Description:
FDA SI ORING 70A -388
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS70FDA388 Specifications
Nominal I.D.:
19"
Diameter - Inside:
18.955" (481.46mm) 19"
Diameter - Outside:
19.375" (492.13mm) 19-3/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C