USA Industrials ZUSAS70FDA389
Part No.:
ZUSAS70FDA389
Description:
FDA SI ORING 70A -389
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAS70FDA389 Specifications
Nominal I.D.:
20"
Diameter - Inside:
19.955" (506.86mm) 20"
Diameter - Outside:
20.375" (517.53mm) 20-3/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C