USA Industrials ZUSAS70FDA3X35
Part No.:
ZUSAS70FDA3X35
Description:
O-RING SILICONE RED PK10
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAS70FDA3X35 Specifications
Diameter - Inside:
1.378" (35.00mm)
Diameter - Outside:
1.614" (41.00mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C