USA Industrials ZUSAS70FDA404
Part No.:
ZUSAS70FDA404
Description:
FDA SI ORING 70A -404
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAS70FDA404 Specifications
Nominal I.D.:
1-7/8"
Diameter - Inside:
1.850" (47.00mm) 1-7/8"
Diameter - Outside:
2.400" (60.96mm) 2-3/8"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C