USA Industrials ZUSAS70FDA407
Part No.:
ZUSAS70FDA407
Description:
FDA SI ORING 70A -407
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAS70FDA407 Specifications
Nominal I.D.:
2-1/4"
Diameter - Inside:
2.225" (56.52mm) 2-1/4"
Diameter - Outside:
2.775" (70.49mm) 2-3/4"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C