USA Industrials ZUSAS70FDA417
Part No.:
ZUSAS70FDA417
Description:
FDA SI ORING 70A -417
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAS70FDA417 Specifications
Nominal I.D.:
3-1/2"
Diameter - Inside:
3.475" (88.27mm) 3-1/2"
Diameter - Outside:
4.025" (102.24mm) 4"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C