USA Industrials ZUSAS70FDA418
Part No.:
ZUSAS70FDA418
Description:
FDA SI ORING 70A -418
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS70FDA418 Specifications
Nominal I.D.:
3-5/8"
Diameter - Inside:
3.600" (91.44mm) 3-5/8"
Diameter - Outside:
4.150" (105.41mm) 4-1/8"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C