USA Industrials ZUSAS70FDA442
Part No.:
ZUSAS70FDA442
Description:
FDA SI ORING 70A -442
Shipping
Inventory:371
Comments
ZUSAS70FDA442 Specifications
Nominal I.D.:
7-1/4"
Diameter - Inside:
7.225" (183.52mm) 7-1/4"
Diameter - Outside:
7.775" (197.49mm) 7-3/4"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C