USA Industrials ZUSAS70FDA448
Part No.:
ZUSAS70FDA448
Description:
FDA SI ORING 70A -448
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAS70FDA448 Specifications
Nominal I.D.:
9-1/2"
Diameter - Inside:
9.475" (240.67mm) 9-1/2"
Diameter - Outside:
10.025" (254.64mm) 10"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C