USA Industrials ZUSAS70FDA450
Part No.:
ZUSAS70FDA450
Description:
FDA SI ORING 70A -450
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA450 Specifications
Nominal I.D.:
10-1/2"
Diameter - Inside:
10.475" (266.07mm) 10-1/2"
Diameter - Outside:
11.025" (280.04mm) 11"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C