USA Industrials ZUSAS70FDA451
Part No.:
ZUSAS70FDA451
Description:
FDA SI ORING 70A -451
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS70FDA451 Specifications
Nominal I.D.:
11"
Diameter - Inside:
10.975" (278.77mm) 11"
Diameter - Outside:
11.525" (292.74mm) 11-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C