USA Industrials ZUSAS70FDA455
Part No.:
ZUSAS70FDA455
Description:
FDA SI ORING 70A -455
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA455 Specifications
Nominal I.D.:
13"
Diameter - Inside:
12.975" (329.57mm) 13"
Diameter - Outside:
13.525" (343.54mm) 13-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C