USA Industrials ZUSAS70FDA458
Part No.:
ZUSAS70FDA458
Description:
FDA SI ORING 70A -458
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS70FDA458 Specifications
Nominal I.D.:
14-1/2"
Diameter - Inside:
14.475" (367.67mm) 14-1/2"
Diameter - Outside:
15.025" (381.64mm) 15"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C