USA Industrials ZUSAS70FDA462
Part No.:
ZUSAS70FDA462
Description:
FDA SI ORING 70A -462
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA462 Specifications
Nominal I.D.:
16-1/2"
Diameter - Inside:
16.455" (417.96mm) 16-1/2"
Diameter - Outside:
17.005" (431.93mm) 17"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C