USA Industrials ZUSAS70FDA465
Part No.:
ZUSAS70FDA465
Description:
FDA SI ORING 70A -465
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA465 Specifications
Nominal I.D.:
18"
Diameter - Inside:
17.955" (456.06mm) 18"
Diameter - Outside:
18.505" (470.03mm) 18-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C