USA Industrials ZUSAS70FDA469
Part No.:
ZUSAS70FDA469
Description:
FDA SI ORING 70A -469
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAS70FDA469 Specifications
Nominal I.D.:
20"
Diameter - Inside:
19.955" (506.86mm) 20"
Diameter - Outside:
20.505" (520.83mm) 20-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C