USA Industrials ZUSAS70FDA470
Part No.:
ZUSAS70FDA470
Description:
FDA SI ORING 70A -470
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70FDA470 Specifications
Nominal I.D.:
21"
Diameter - Inside:
20.955" (532.26mm) 21"
Diameter - Outside:
21.505" (546.23mm) 21-1/2"
Width / Cross Section:
0.275" (7.00mm) 1/4"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C