USA Industrials ZUSAS70MD013
Part No.:
ZUSAS70MD013
Description:
O-RING SILICONE RED -13 PK10
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70MD013 Specifications
Dash Number:
-013
Nominal I.D.:
7/16"
Diameter - Inside:
0.426" (10.82mm) 7/16"
Diameter - Outside:
0.566" (14.38mm) 9/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C