USA Industrials ZUSAS70MD015
Part No.:
ZUSAS70MD015
Description:
O-RING SILICONE RED -15 PK10
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAS70MD015 Specifications
Dash Number:
-015
Nominal I.D.:
9/16"
Diameter - Inside:
0.551" (14.00mm) 9/16"
Diameter - Outside:
0.691" (17.55mm) 11/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C