USA Industrials ZUSAV1.5X8
Part No.:
ZUSAV1.5X8
Description:
O-RING FKM BLACK PK25
Shipping
Inventory:150
Comments
ZUSAV1.5X8 Specifications
Diameter - Inside:
0.315" (8.00mm)
Diameter - Outside:
0.433" (11.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C