USA Industrials ZUSAVB75339
Part No.:
ZUSAVB75339
Description:
O-RING VITON BROWN -339 PK5
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAVB75339 Specifications
Material:
Viton
Dash Number:
-339
Nominal I.D.:
3-1/4"
Diameter - Inside:
3.225" (81.92mm) 3-1/4"
Diameter - Outside:
3.645" (92.58mm) 3-5/8"
Width / Cross Section:
0.210" (5.33mm) 3/16"
Operating Temperature:
-26°C ~ 204°C